Trenéři

René Vydarený

šéftrenér, licence BS hokejem začínal v bratislavském Slovanu. Dospělý hokej poprvé okusil v sezoně 1998–1999 v prvoligovém Trnavě, se kterou ligu vyhrál. Roku 1999 byl draftován klubem NHL Vancouver Canucks ze 69. místa. V sezoně 1999–2000 hrál za juniorský tým Rimouski Oceanic v QMJHL, kde po vítězství v základní části a následném play-off slavil vítězství i v ceněném Memorial Cupu.  Z Vancouveru byl roku 2003 vyměněn do Montrealu Canadiens, ale v NHL si nikdy nezahrál. Na farmě odehrál symbolických 234 zápasů. V ročníku 2004–2005 vybojoval slovenský titul se Slovanem Bratislava a byl zařazen do All Star Teamu slovenské extraligy. Poté přestoupil do Českých Budějovic a v Čechách odehrál 16 sezon z toho 14 v extralize. V nejvyšší české soutěži oslavil dva bronzy a celkově odehrál 721 zápasů. V extralize oblékal dres Českých Budějovic (symbolických 567 zápasů v extralize, 1. lize a baráži), HC Sparty Praha a Mountfieldu HK. Byl součástí českobudějovického týmu, který v sezoně 2019-2020 postoupil do extraligy. Zúčastnil se ME do 18 let ve Švédsku v roce 1998, kde se Slovenskem obsadil 5. místo, byl kapitánem bronzového celku z MS U18 v Německu v roce 1999, zúčastnil se dvou MS do 20 let v letech 2000 a 2001, kde mimochodem slavila vítězství Česká republika. V seniorské reprezentaci Slovenska odehrál 105 utkání, zúčastnil se jedněch Olympijských her v Soči 2014 a zahrál si na šesti Mistrovstvích světa (2005, 2006, 2008, 2009, 2012, 2013). V roce 2012 byl součástí mužstva, které získalo pro Slovenskou republiku na Mistrovství světa ve Švédsku a Finsku stříbrnou medaili. K trénování dětí ho přivedl Petr Koreček v Hradci Králové u ročníku 2008 a v roce 2022 se stal šéftrenérem mládeže u HC Mad Bull.


Zaměření: Mladší žáci Základny A, B, C, D + přípravka

Milan Kupka

trenér, licence AAktivně hrál za KDPM Č. Budějovice, poté Šumavan Vimperk v I. ČNHL jako univerzální útočník. Nastupoval rovněž za ČZ Strakonice, v jehož dresu pomohl vybojovat prvenství v jihočeském krajském přeboru 1985-86. Solidně si vedl rovněž jako fotbalista: hrával dorosteneckou ligu za tým budějovické Igly, v krajském přeboru nastupoval za Vimperk a končil v SK Mladé. Jako hokejový trenér začínal u vimperských žáků, dále působil u juniorů a prvního týmu Vajgaru J. Hradec (1997 - 2001), vedl Rosice Senators (2001 - 02), Žďár nad Sázavou Senators (2002 - 03), Vajgar J. Hradec (2003 - 04). V Českých Budějovicích byl tři sezony asistentem J. Jandače, následně přešel na střídačku juniorského týmu. V lednu 2009 se vrátil jako asistent J. Tlačila k extraligovému týmu HC Mountfield, kde pokračoval ve funkci asistenta i po nástupu hlavního trenéra Fr. Výborného. Mezi trenérskými kolegy je ceněn pro svoji kolegialitu a přátelskou povahu. Zajímavostí je, že Milan Kupka vlastní licenci A ze tří různých sportů, a to z ledního hokeje, fotbalu a házené.


Zaměření: Dorost + starší žáciVladimír Sičák

trenér, licence BS hokejem začínal v Jindřichově Hradci, v osmé třídě přestoupil do Českých Budějovic. V mládežnických kategoriích se zúčastnil ME U18 ve Švédsku 1998, kde vybojoval s Národním týmem 4. místo. Od sedmnácti let nastupoval stabilně v první pětce extraligového Motoru vedle Milana Nedomy. V osmnácti letech dal přednost zámořské juniorské soutěži WHL – Medicine Hat Tigers. Kanadská juniorka ale nebyla jedinou zámořskou štací, Vladimír si zahrál ještě IHL za Orlando Solar Bears a ECHL za Greenville Grrrowl. Následně se přestěhoval na sever Evropy, kde strávil ve Finsku a Švédsku celkem 7 sezon. Poté se vrátil domů do Čech, kde v extralize odehrál téměř 600 zápasů za týmy Českých Budějovic, Vítkovic, Sparty Praha, Pardubic, se kterými vybojoval mistrovský titul v sezoně 2011/2012, a Karlových Varu, kde ukončil svou profesionální kariéru. Za seniorskou Českou reprezentaci odehrál 42 zápasů. Hokej má rád a rozumí mu, proto začal trénovat.


Zaměření: Dorost + starší žáci

Jan Bartizal

trenér, licence BSvou trenérskou kariéru odstartoval v roce 2005 v Českém Krumlově. Za zmínku stojí vítězství v Krajské lize dorostu a přes úspěšnou baráž postup do 2. ligy dorostu. V Českém Krumlově strávil 7 let a po roční pauze začal trénovat v Českých Budějovicích. Nejdříve vedl hokejové kurzy pro nejmenší, a následně i ženský tým HC Dračice České Budějovice. Pak se stal součástí klubu pana Jaroslava Pouzara, kde strávil dalších 7 let. Dodnes je aktívním hráčem různých amatérských mužstev.


Zaměření: Mladší žáci, Základny A, B, C, D + přípravka

Petr Vojtěch Buchta

trenér, trenér gólmanů, licence BS hokejem začínal v Motoru v pěti letech. Ve třinácti letech se přesunul do Písku, kde hrál až do roku 2022. Za muže odchytal první zápas v šestnácti letech. K trénování dětí a mládeže se dostal již v šestnácti letech, kdy ho oslovil Jan Kudrna, tehdejší šéftrenér mládeže IHC Písek. Práce s dětmi ho velmi nadchla a v roce 2022 se rozhodl skončit s aktivním hraním a začal se naplno věnovat trénování dětí, mládeže a brankářů.


Zaměření: Základny C, D + přípravka, trenér gólmanů

Vojtěch Mrkvička

trenér, licence CS hokejem začínal v Jindřichově Hradci, ve 14 letech přestoupil do dorostu v Českých Budějovicích. Stal se mistrem České republiky v dorostu a vicemistrem v juniorech v Českých Budějovicích. V extralize nastoupil za Motor k jednomu zápasu. Hokej za muže hrál za Jindřichův Hradec, Písek a Tábor. V českých seniorských ligách odehrál více než 500 utkání.


Zaměření: Základny C, D + přípravka

Viktorie Hořínková

trenérka, licence CViktorka je naší aktivní hráčkou dorostu. V letě jsme ji nabídli možnost jít na trenérský kurz licence C. Nabídku přijala a Viktorka se aktivně zúčastňuje i tréninků přípravky a sbírá zkušenosti.

Zaměření: Přípravka


Tomáš Cibulka

kondiční trenérS hokejem začínal v Českých Budějovicích. Prošel si mládežnickými kategoriemi. Za muže hrál v David Servisu, kde v sezoně 2012/13 ukončil svou aktívní kariéru. Při hokeji se začal sportovně věnovat fitness, kde k největším úspěchům patří 2. místo na Mistrovství ČR v roce 2008 ve fitness. Dlouholetá zkušenost práce s klienty v oblasti fitness Tomáše navrátila k hokeji, když mimo jiné působí také jako osobní trenér profesionálních hokejistů, například Lukáše Sedláka nebo Lukáše Pecha. Tři roky navíc působil pod Václavem Prospalem jako kondiční trenér v klubu HC Motor České Budějovice. 

Kvalifikace: fitness trenér, trenér ledního hokeje licence C, specializované školení a odstranění sv. dysbalancí, školení BOSU, FLOWIN, TRX, CROS trénink, CORE 1, CORE 2, kynesiology taping.

Lada Csóka Kročáková

trenérka gymnastiky I. třídyKlub hledal kvalifikovaného člověka pro přípravu na suchu pro mladší hráče a našel ho právě v paní Csóka Kročákové. S více než dvacetiletou praxí u dětí. Od roku 2009 vede Sportovní středisko v SKMG Máj České Budějovice z.s. V roce 2022 se stala reprezentační trenérkou Estetické skupinové gymnastiky. Má vystudovanou fyzioterapii na Jihočeské univerzitě, je trenérkou I. třídy (licence A) pro gymnastické sporty na FTVS a je mezinárodní rozhodčí FIG - BREVET IV.