HC MAD BULL |

Dorostenci přivezli z Épinalu zlato

V prvních květnových dnech se dorostenecký tým zúčastnil mezinárodního turnaje v Épinalu ve Francii. Turnaj přilákal týmy z různých koutů Evropy, a my za pozvání děkujeme trenérovi mládeže Vladimíru Dominovi, který má kořeny v Českých Budějovicích.

Týmy dorazily na místo ve středu 8. května, a po odpočinkovém tréninku na ledě byli hráči ubytováni v rodinách místních hokejistů. Hry se odehrávaly ve formátu 2 x 20 minut, přičemž čas byl zastavován pouze při gólech a vyloučeních, jinak běžel nepřetržitě. Systém turnaje předpokládal, že každý tým hraje proti každému, následovaly zápasy o konečné umístění od pátého místa až po finále.

Turnajové klání začalo ve čtvrtek 10. května. Českobudějovický tým vstoupil do turnaje vítězně, když porazil domácí tým Épinal 3:1. Hráči si dále poradili se švýcarským Yverdonem v těsném zápase 2:1 a v náročném duelu podlehli silnému týmu ACBB z Paříže 2:4. Obě francouzská družstva, stejně jako Épinal, patří mezi účastníky nejvyšší francouzské dorostenecké soutěže. Tento výsledek znamenal, že pro postup do finále museli dorostenci vyhrát oba páteční zápasy.

V pátek ráno HC MAD BULL ovládl zápas proti slabšímu Annecy poměrem 8:1 a poté se v těžkém boji o finále přetlačil s týmem Bauer Hockey 3:2. Ve finále proti týmu ACBB, České Budějovice předvedly výrazně zlepšený výkon, plnili trenérovy pokyny a zvítězily 5:2, čímž získaly zlaté medaile.

Po vyhlášení výsledů následovalo společné fotografování hráčů, trenérů a hostitelských rodin.

Úspěch týmu na turnaji v Épinalu nebyl jen o skvělých výsledcích na ledě, ale i o kultivovaném chování všech hráčů a dodržování týmových pravidel jak na hřišti, tak mimo něj. Všem hráčům a organizátorům patří poděkování za jejich profesionální přístup. Tým se zpět domů vrátil obohacený nejen o zkušenosti a medaile, ale také o nová přátelství a vzpomínky na skvěle strávený čas.

Vedle hřiště se o tým staral trenér Vladimír Sičák a vedoucí týmu Jan Macháček. Bezpečnou a rychlou dopravu na turnaj a zpět zajistili řidiči Jirka a Ivan ze společnosti Kemp Viking."