Naděje pro Erička: Sportujeme pro dobrou věc

V sobotu 2.března se na zimním stadionu Pouzar odehrál jedinečný den plný hokeje, smíchu, ale především lásky a dobrosrdečnosti. Jako HC MAD BULL jsme nadšeni, že jsme i letos mohli podpořit nadační akci Naděje pro Erička – charitativní organizaci, založenou na podporu malého bojovníka Erička, který přišel na tento svět s vývojovou vadou pravé ruky.

Nadace Naděje pro Erička, založená s hlubokým záměrem pomoci Eričkovi a dalším dětem s podobnými výzvami, si klade za cíl umožnit dětem život, který by byl co nejblíže životu jejich zdravých vrstevníků. Tuto akci vnímáme nejen jako příležitost k získání finanční podpory a zvýšení povědomí, ale především k oslavě sounáležitosti, odvahy a nezlomného ducha.

Velké poděkování patří klukům z AHL, se kterými hrajeme pod jednou střechou, a kteří stojí u základů této tradice. S nápadem propojit nadaci se sportovním odpolednem přišli již před čtyřmi lety, a díky jejich úsilí se podařilo realizovat již třetí ročník v této podobě. Za organizaci a propojení všech klíčových složek vděčíme předsedovi AHL panu Jaroslavovi Běhounkovi, který měl akci pod svou taktovkou od začátku až do úspěšného konce.

Zahájení akce nám zpříjemnila houslistka Lenka Ambrožová, která na úvod zahrála českou národní hymnu.

Jako členové hokejové rodiny HC MAD BULL děkujeme všem, kdo přišli a stali se součástí tohoto výjimečného dne. Naše poděkování patří také týmům HC MOTOR a Střelci z Jindřichova Hradce, kteří přijali naše pozvání a zúčastnili se hokejových turnajů. Hokejisté a hokejistky, děti i dospělí, se utkali nejen na ledě, ale i ve fotbalovém turnaji v tělocvičně, aby ukázali, že sport má sílu spojovat lidi a podporovat dobré věci.

Jedním z nejdojemnějších momentů bylo, když rodiče ze základny A a B ukázali, jak krásnou sumu se jim podařila v týmu vybrat – 8700 Kč – a děti s hrdostí Eričkovi tuto částku předaly.

Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 73 587 Kč. Jsme hrdí a vděční, že jsme mohli být součástí této události a přispět k dobré věci.

Ačkoliv akce už je za námi, příležitost přispět na podporu Erička a jeho cesty stále trvá. Příspěvky můžete zaslat prostřednictvím webové stránky Naděje pro Erička. Každá koruna se počítá, a společně můžeme pomoci překonat překážky těm, kteří jich v životě nemají málo.

Na galerii z akce se můžete podívat ZDE.