„Pojď hrát hokej“ v HC MAD BULL: Jak probíhal nábor budoucích hokejových hvězd?

Včera se v hokejovém klubu HC MAD BULL uskutečnila akce „Pojď hrát hokej“, která přivedla do našeho sportovního centra rodiče s jejich malými hokejovými nadějemi. Celkově se na akci zaregistrovalo 38 dětí. Celý večer byl plný radosti, smíchu, a především atraktivních sportovních aktivit.

Akce odstartovala v 16:30, kdy byli rodiče společně s dětmi uvítáni trenéry a vedoucími jednotlivých družstev. Během registrace dostalo každé dítě papírovou helmu, náramek, brožuru Správný sport pro Vaše dítě, samolepku na helmu, placku nebo klíčenku, a především pomyslný klíč do jedinečného hokejového světa.

Po úvodní registraci se rodiče přesunuli do restaurace hokejového centra Pouzar, kde trenér klubu Jan Bartizal představil projekt „Pojď hrát hokej“. Doplnil také informace o fungování klubu HC MAD BULL, a především seznámil rodiče s projektem sportovní přípravky Býček, která od února přivítá nově registrované děti. Nechyběl ani prostor pro dotazy a prohlídka celého areálu hokejového centra Pouzar.

Souběžně s tím se děti účastnily hodinového programu v tělocvičně, kde se pod vedením zkušených trenérů věnovaly různým sportovním dovednostem. Vyzkoušely si základy gymnastiky, koordinačních cvičení, dynamické hry na malém prostoru, a také si zaběhaly a zaskákaly na opičí dráze. Po skončení prezentace se rodiče přesunuli do tělocvičny, kde měli možnost podívat se na průběh hodiny.

Následoval přesun do šatny, kde proběhla ukázka hokejové výstroje, a příprava na hodinu ledu. Nově příchozím dětem byla potřebné hokejové vybavení zapůjčeno.

Na ledě bylo pro děti připraveno několik atraktivních stanovišť, na kterých se postupně po skupinách střídaly, a rozvíjely své dovednosti. Na jednom stanovišti trénovaly reakční schopnosti pomocí interaktivní pomůcky – barevných blikajících světýlek. Dále si děti vyzkoušely různé cvičení, při kterých zlepšovaly techniku bruslení. Zdolávaly překážkové dráhy, slalom a vyzkoušely si i zrcadlení prvního hráče.

Nesmíme zapomenout poděkovat hráčům HC MAD BULL, kteří se akce zúčastnili v hojném počtu a měli tak možnost věnovat více dětem individuální pozornost. Na závěr akce proběhlo společné focení a poděkování všem zúčastněným.

Děkujeme Českému hokeji za možnost být součástí tohoto skvělého projektu, a věříme že včera se náš zimní stadion stal místem, kde se otevřely brány k hokeji a kde se snad zrodily první kroky budoucích hokejových talentů.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII Z AKCE NAJDETE ZDE.