STŘEDEČNÍ MB UPDATE: Tři zápasy, dvě výhry a Interholc v čele bodování

Dorost HC MAD BULL má za sebou tři náročné zápasy v posledních dvou týdnech, které přinesly vítězství i těsné porážky.

Tým odehrál následující zápasy:

• HC MAD BULL vs. Loko. Veselí nad Lužnicí – výhra 9:2
  • HC MAD BULL vs. HC Tábor B – prohra 1:2 po nájezdech
  • HC MAD BULL vs. HC Strakonice – výhra 22:0

V rámci naší pravidelné rubriky „Středeční MB Update“ jsme vyzpovídali aktuálního lídra kanadského bodování, Petra Interholce, který se podělil o své dojmy z odehraných zápasů.

Jak bys celkově zhodnotil uplynulé dva týdny a tři odehrané zápasy?
„Zápas s Veselím nebyl herně náš nejlepší, ale každá výhra se počítá. S Táborem to bylo lepší, ale bohužel jsme nevyhráli. Zápas se Strakonicemi skončil sice 22:0, ale myslím, že to mohlo být pořád lepší.“

Vedeš kanadské bodování. Co to pro tebe znamená?
„Určitě mě to motivuje. Neříkám, že ten, kdo má nejvíc bodů, je nejlepší hokejista, ale chtěl bych v tom pokračovat.“

Ve kterém z těchto tří zápasů ses cítil nejlépe na ledě a proč?
„Nejlépe jsem se cítil proti Táboru. Je to silný soupeř a v těchto zápasech se ode mě hodně očekává, takže musím týmu co nejvíc pomoct.“

Jaký pocit jsi měl z nájezdů proti HC Tábor a co podle tebe rozhodlo o tom, že jsme ten zápas nakonec nevyhráli?
„Tak určitě o tom rozhodly moje tři neproměněné nájezdy. Je to moje chyba, měl jsem spoustu možností tento zápas vyhrát.“

Co očekáváš od dalších zápasů a co bys chtěl osobně ještě zlepšit ve své hře?
„Očekávám, že další týmy porazíme. Chtěl bych zlepšit zakončení, ve kterém nejsem stoprocentní, a rychleji přemýšlet.“

Co bys řekl, že je nejsilnější stránkou našeho týmu po prvních třech zápasech?
„Naše nejsilnější stránka je určitě kolektiv. Máme skvělou partu v šatně, a to se pak promítá i na ledě. Rozumíme si a nikdo se nesnaží hrát sám na sebe. Všichni vědí, že dobrá přihrávka je lepší, než střela z nepřipravené pozice.“

Co především rozhodovalo o tak vysoké výhře 22:0 proti HC Strakonice? Jaký byl tvůj nejlepší moment v tomto zápase?
„Rozhodovaly hlavně časté střely na bránu a první třetina, kterou jsme vyhráli 13:0. Žádný moment pro mě nebyl nijak speciální, ale kdybych si musel vybrat, tak by to byl můj pátý gól.“

Kdybys měl tým popsat jedním slovem po úspěšném startu sezóny, jaké slovo by to bylo?
„POSTUP.“

Gratulujeme Petrovi k vedení kanadského bodování a děkujeme mu za sdílení dojmů. Přejeme jemu i celému týmu hodně štěstí do dalších zápasů a těšíme se na další úspěchy!

Na závěr přinášíme přehled víkendových výsledků dalších kategorií HC MAD BULL:

• Mladší žáci B zaznamenali dvě prohry. Nejprve podlehli Slavoj Český Krumlov 2:7, poté nestačili na Lokomotivu Veselí nad Lužnicí a prohráli 3:8.
  • Mladší žáci A bojovali na ledě hned třikrát. Nejprve slavili vítězství nad HC Strakonice 4:1, ale následující zápasy byly obtížnější – proti Rytířům z Telče utrpěli vysokou porážku 1:19 a proti HC Motoru prohráli 4:6.
  • Starší žáci B předvedli výborný výkon proti HC Spartak Soběslav, kde zvítězili 13:3, ale v dalším utkání podlehli HC Střelcům Jindřichův Hradec 0:4.
  • Starší žáci A si připsali solidní výhru nad HC Střelci Jindřichův Hradec 5:2, ale následně je čekala těžká zkouška proti Rytířům z Telče, kde utrpěli porážku 0:18.

Týmy HC MAD BULL mají za sebou náročný víkend, který přinesl vítězství i porážky. Hráči teď směřují svou přípravu na další zápasy, kde budou bojovat o další body do tabulky.

Podpořte nás v soutěži s Kauflandem PUKY POMÁHAJÍ!

Každý puk se počítá!

Koukněte na video, hoďte nám like, sdílejte a nezapomeňte házet puky pro HC MAD BULL v Kauflandu!